Mistrzostwa Małopolski w Boksie

20170312_172513

W dniach 10-12 marca w miejscowości Gnojnik, odbyły się Mistrzostwa Małopolski w Boksie. W turnieju wystartowało trzech zawodników Bokserskiego Klubu Sportowego SMOK ZABIERZÓW im. Andrzeja Firsta. Poniżej prezentujemy osiągnięte wyniki przez zawodników BKS SMOK ZABIERZÓW w Mistrzostwach Małopolski w Boksie:

Oskar Oram zajął I miejsce w kategorii wagowej 75 kg (junior) i uzyskał tytuł Mistrza Małopolski  w Boksie

Michał Cyganik zajął II miejsce w kategorii wagowej 91 kg (senior) i uzyskał tytuł Wicemistrza Małopolski w Boksie

Serhii Kishko zajął II miejsce w kategorii wagowej 60 kg (senior) i uzyskał tytuł Wicemistrza Małopolski w Boksie.

Bokserski Klub Sportowy SMOK ZABIERZÓW im. Andrzeja Firsta, wywodzi się ze Szkoły Sportowej SMOK KRAKÓW  ( www.smok.cc.pl ), która działa w boksie i kick boxingu od 1994 roku.

Ze względu na duże zainteresowanie boksem olimpijskim, zdecydowano o wyodrębnieniu bokserskiego klubu, który działać będzie wyłącznie w dziedzinie boksu olimpijskiego.

BKS SMOK ZABIERZÓW, tworzył grupę zawodników walczących w boksie olimpijskim od 2016 r., aktywnie stawiając pierwsze kroki bokserskie na turniejach Małopolskiego Okręgu Bokserskiego.

BKS SMOK ZABIERZÓW, obecnie trenuje i  korzysta z sali bokserskiej w Krakowie przy ul. Reymonta 22, natomiast planuje rozpoczęcie zajęć  sportowych w Zabierzowie.

Powstały klub bokserski daje szansę na aktywną rywalizację sportową w boksie, popularyzację sportowego stylu życia oraz promowanie Gminy Zabierzów.