Sezon na otwartych torach łuczniczych rozpoczęty

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 8-9 kwietnia w Prudniku czołówka łuczników polskich rozpoczęła oficjalnie sezon-2017 na torach otwartych startując w Pucharze Gór Opawskich.

Dobre przygotowanie do sezonu zaprezentowała zawodniczka Grota Zabierzów Karina Lipiarska-Pałka W kwalifikacjach przy pogodzie niesprzyjającej łucznikom w kwalifikacjach zajęła 2-gie miejsce. W drugim dniu w eliminacjach prezentując wysoką formę sportową pokonała kolejno Banaszewską-Dudek Maje /Talent Wrocław 6:0, Juszczuk Glorię /Łucznik Zywiec 6:2, Trzebińską Adriannę /Talent Wrocław/ 6:2, a w walce o finał po barażu pokonała Halową Mistrzynię Polski juniorek Baran Aleksandrę /Stella Kielce/ 6:4. W  finale zdecydowanie pokonała zawodniczkę Grzymek Zuzannę /Łucznik Żywiec/ 6:0.

Jest to zapowiedź kolejnego udanego sezonu zawodniczki pomimo licznych utrudnień ze strony działaczy i sztabu szkoleniowego Polskiego Związku Łuczniczego. Wśród mężczyzn zwycięzcą został zawodnik Talentu Wrocław Paweł Marzec, także nie cieszący się zaufaniem wśród działaczy Polskiego Związku Łuczniczego. Debiutowała w tej rangi imprezie młoda zawodniczka Grota Zabierzów – Wiktoria Czajowska – zajmując 16-te miejsce.

Przy takim podejściu szkoleniowców i władz Polskiego Związku Łuczniczego do czołowych zawodników w kraju trudno bezie zachęcić ich do zwiększonej pracy treningowej.