II runda Grand Prix Małopolski w Kleszczowie

unnamed

Za nami II runda Grand Prix Małopolski, zawodów organizowanych przez Małopolski Związek Orientacji Sportowej. II etap tej imprezy sportowej rozegrany został na terenie gminy Zabierzów. Zawodnicy zmagali się z długimi, wariantowymi trasami, które poprowadzone zostały po kleszczowskich dolinkach i górkach. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że tego dnia rozgrywane były eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów w Finlandii. Na terenie gminy Zabierzów gościliśmy miedzy innymi Mistrza Świata Juniorów sprzed 6 lat, Rafała Podzińskiego, który tym razem (po wyraźnym zwycięstwie dzień wcześniej) pierwsze miejsce przegrał o zaledwie 12 sekund. Równie interesująco wyglądała rywalizacja w kategorii eliminacyjnej (M20E), gdzie po świetnym biegu zwyciężył Marcin Biederman. Wśród seniorek najlepsza była Maria Pabich z Pabianic, a najlepszą juniorką została Zuzanna Wańczyk (PUKS Młode Orly Nowy Dwór Mazowiecki). Na zawodach nie zabrakło również zawodników z kategorii dziecięcych, jak i weteranów. Łącznie w kleszczowskim lesie w zmaganiach uczestniczyło prawie 200 zawodników. Przebiegały one w dobrej sportowej atmosferze, a zawodnicy zgodnie stwierdzili, że tego dnia poziom rywalizacji był wysoki. Projekt został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz z budżetu Gminy Zabierzów.