Poniedziałek, 24 czerwca 2024
Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024

Dnia 25 marca 2024 r. w sali obrad Urzędu Gminy Zabierzów odbyła się uroczysta Gala wręczenia „Nagród Gminy Zabierzów za Osiągnięcia Sportowe w 2023 roku”. Ponownie, po 5 latach przerwy, spowodowanych m.in. pandemią, mogliśmy wspólnie ze sportowcami świętować ich osiągnięcia zarówno na arenie krajowej jak i zagranicznej. W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, Zastępca Wójta Gminy Zabierzów Bartłomiej Stawarz, Przewodniczący Rady Gminy Henryk Krawczyk oraz Przewodniczący Komisji Promocji, Kultury i Sportu radny Jan Surówka, którzy wręczyli medale, dyplomy i upominki nagrodzonym sportowcom i trenerom. Galę prowadził Marcin Kruk.

W tym roku do Urzędu Gminy Zabierzów wpłynęło 49 wniosków o nagrody dla zawodników i ich trenerów, złożone przez 12 Stowarzyszeń i Klubów Sportowych. Wszystkie wnioski zostały pozytywnie ocenione i ostatecznie Wójt Gminy Zabierzów przyznał 49 Nagród Gminy Zabierzów za Osiągnięcia Sportowe w roku 2023  na łączną kwotę: 65 970 zł.    

Sport w dzisiejszych czasach to tak naprawdę  codzienność, nie wyobrażamy sobie życia bez ruchu i aktywności fizycznej - tymi słowami Wójt Elżbieta Burtan zwróciła się do zgromadzonych gości gali -  Dla Państwa sport to pasja, to  styl życia. To bardzo wartościowy sposób spędzenia czasu i mimo, iż bywa ciężko a czasem na pewno brak sił, to wstajecie codziennie rano i dajecie z siebie wszystko. To niewątpliwie buduje i rozwija charakter, dlatego też składam Wam wyrazy podziwu i uznania.

Nagrody sportowe zostały przyznane w trzech kategoriach:

I. Zawody Międzywojewódzkie

II. Mistrzostwa Polski

III. Mistrzostwa Europy, Świata

Wszystkim uczestnikom Gali serdecznie dziękujemy za przybycie, a zawodnikom życzymy kolejnych tak wspaniałych sukcesów sportowych.

Laureaci zawodów międzywojewódzkich:
  1. Paweł Kot - ULKS Grot - II Miejsce Mistrzostwa Małopolski Młodzików i Dzieci w Dobczycach w łucznictwie
  2. Kajetan Sitkiewicz - ULKS Grot - III Miejsce w Pucharze Małopolski Młodzików w Więcławicach w łucznictwie
  3. Hubert Gajec - ULKS Grot - III Miejsce Ogólnopolska olimpiada Młodzieży w  Żywcu w łucznictwie
  4. Emilia Peszkowska - ULKS Grot - II Miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Legnicy w łucznictwie
  5. Wiktoria Czuber - ULKS Grot - II Miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Legnicy w łucznictwie
  6. Leon Piwowarczyk - ULKS Grot - I Miejsce w Pucharze Małopolski Młodzików i Dzieci w łucznictwie
  7. Jacek Piwowarczyk - ULKS Grot - II Miejsce w Halowych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego Młodzików i Dzieci w Wolbromiu w łucznictwie
  8. Sofia Paczyńska - ULKS Grot - I Miejsce w Pucharze Małopolski w Zawadce w łucznictwie
  9. Tymon Tymoniewicz -Armada Golf Club - I Miejsce Otwarte Ogólnopolskie „Audi Junior Tour” golf
  10. Zuzanna Sionkowska  - Studio Baletowe Opery Krakowskiej - II Miejsce w Ogólnopolskich Eliminacjach do Dance Word Cup 2023 w Krakowie
  11. Piotr Garzeł – Velo Aktiv - I Miejsce w Ogólnopolskie Mitingu Pływackim w ramach Parapływackiego Grand Prix Polski, Tychy
  12. Martyna Tylek - UKS Kmita Zabierzów - I Miejsce Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w wyścigu sztafetowym Oświęcim
  13. Maja Bieniasz - UKS Kmita Zabierzów - I Miejsce Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w wyścigu sztafetowym Oświęcim
  14. Milena Stadnik - UKS Kmita Zabierzów - I Miejsce Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w wyścigu sztafetowym Oświęcim
  15. Nina Piechowska - UKS Kmita Zabierzów - I Miejsce Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w wyścigu sztafetowym Oświęcim
  16. Karolina Czerwiec - UKS Kmita Zabierzów - II Miejsce Grand Prix Polski w Aquathlonie Wieliczka
  17. Maria Bartuś - UKS Kmita Zabierzów - III Miejsce Grand Prix Polski w Aquathlonie Wieliczka
  18. Daniel Czerwiec - UKS Kmita Zabierzów - II Miejsce Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w wyścigu sztafetowym Oświęcim
  19. Mikołaj Kowalczyk - UKS Kmita Zabierzów - II Miejsce Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w wyścigu sztafetowym Oświęcim
  20. Bruno Chechelski-Trzeciak - UKS Kmita Zabierzów - II Miejsce Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w wyścigu sztafetowym Oświęcim
  21. Antoni Kowalczyk - UKS Kmita Zabierzów - II Miejsce Grand Prix Polski w Aquathlonie Wieliczka
  22. Dominik Klocek - UKS Kmita Zabierzów - II Miejsce Zimowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w wyścigu sztafetowym Oświęcim
  23. Volodymir Radchenko - BKS Smok Zabierzów - I Miejsce w turnieju boksu olimpijskiego  GRAND PRIX MAŁOPOLSKI Skawina
Laureaci Mistrzostw Polski:
  1. Marcin Walczowski - BKS Smok Zabierzów - III Miejsce Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Full Contact Grunwald
  2. Serhij Kishko - BKS Smok Zabierzów - I Miejsce Mistrzostwa Polski w Kickboxingu  Full Contact  Grunwald
  3. Franciszek Miśkiewicz - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - I Miejsce Mistrzostwa Polski Piaseczno w kategorii walki Qingda juniorów
  4. Jakub Ziarkowski - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - I Miejsce Mistrzostwa Polski Piaseczno w kategorii walki Qingda juniorów
  5. Filip Ziarkowski - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - II Miejsce Mistrzostwa Polski Piaseczno w kategorii form kijem
  6. Maya Allabouch - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - III Miejsce Mistrzostwa Polski Piaseczno w kategorii formy z szablą
  7. Kajetan Szwajcowski - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - I Miejsce Mistrzostwa Polski Piaseczno w kategorii walki Qingda
  8. Maksymilian Chucherko - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - II Miejsce Mistrzostwa Polski Piaseczno w kategorii form z włócznią
  9. Kornelia Kępa - ULKS Grot - Brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Legnicy
  10. Pola Paczyńska - ULKS Grot - III Miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych Dabrowa Tarnowska
  11. Jagoda Góra - Polski Związek Squasha - III Miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów
  12. Zuzanna Góra - Polski Związek Squasha - II Miejsce w Mistrzostwach Polski w Squashu
  13. Zuzanna Kulig - KS AZS AWF Kraków - II Miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Slalomowym w Krakowie
  14. Agnieszka Cader  - Jura Moto Sport - I Miejsce w Mistrzostwach Polski Nauczycieli Szkół Niepublicznych w biegach przełajowych 
  15. Jowita Pudełek - LKS GÓRZANKA Nawojowa Góra - I Miejsce w klubowych Mistrzostwach Polski w nocnym sprincie
  16. Paweł Pudełek - Osiągnięcia zawodnika LKS GÓRZANKA Nawojowa Góra
  17. Natalia Czajka - UKS Kmita Zabierzów - II Miejsce na Otwartych Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych w biegach przełajowych Kraków
Laureaci Mistrzostw Świata i Europy:
  1. Monika Puzio-Nieszporek - BKS SMOK Zabierzów - III Miejsce Mistrzostwa Świata w Kickboxingu Light Contact Portugalia
  2. Grzegorz Zbroja - Osiągnięcia zawodników BKS SMOK Zabierzów
  3. Grzegorz Majcher - Osiągnięcia zawodników BKS SMOK Zabierzów
  4. Anna Cieślik - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - II Miejsce Mistrzostwa Europy WUSHU w kategorii form z bronią długą – flaga Turcja, Stambuł
  5. Aleksandra Kalisz - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - III Miejsce Mistrzostwa Europy WUSHU w kategorii form z bronią długą – flaga Turcja, Stambuł
  6. Dariusz Rozmus - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - I Miejsce Mistrzostwa Europy WUSHU w kategorii forma ręczna Turcja, Stambuł
  7. Jolanta Drukała - Zabierzowski Klub Sportowy Lampart - I Miejsce Mistrzostwa Europy WUSHU w kategorii form z bronią długą – włócznia, Turca, Stambuł
  8. Krzysztof Rodek - Osiągnięcia zawodników kung-fu Wushu Zabierzowski Klub Sportowy Lampart
  9. Arkadiusz Sionkowski – Mościcki Klub Balonowy - I Miejsce Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów
Wyróżnienia:
  1. Maciej Stępień - Stowarzyszenie Sportowe Cool Team - III Miejsce Mistrzostwa Polski w jeździe na deskorolce
  2. Maksymilian Stępień - Klub Tańca Elita - II Miejsce Mistrzostwa Świata Juniorów w tańcu  kategorii Jazz
  3. Ryszard Zakrzewski trener  - Osiągnięcia zawodnika KS AZS AWF Kraków - II Miejsce Mistrzostwa Polski w kajakarstwie slalomowym

Galeria zdjęć

Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 51 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 50 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 49 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 48 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 47 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 46 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 45 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 44 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 43 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 42 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 41 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 40 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 39 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 38 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 37 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 36 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 35 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 34 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 33 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 32 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 31 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 30 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 29 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 28 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 27 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 26 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 25 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 24 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 23 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 22 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 21 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 20 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 19 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 18 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 17 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 16 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 15 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 14 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 13 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 12 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 11 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 10 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 9 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 8 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 7 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 6 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 5 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 4 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 3 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 2 Nagrody Sportowe Gminy Zabierzów 2024 1
powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.