Sobota, 18 maja 2024
Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz
Powróć do: Ochrona zwierząt

Informacja dla opiekunów kotów wolno żyjących

Urząd Gminy Zabierzów informuje, iż osoby sprawujące opiekę nad kotami wolno żyjącymi mogą bezpłatnie poddać je zabiegom sterylizacji lub kastracji, a także otrzymać wsparcie w postaci karmy. Warunkiem skorzystania z ww. zabiegów oraz otrzymania karmy jest wypełnienie i złożenie do Urzędu Gminy Zabierzów stosownych wniosków, potwierdzonych przez sołtysa miejscowości na terenie której przebywają koty.

Sterylizacja, kastracja, uśpienie ślepych miotów

Zasady przeprowadzania zabiegów sterylizacji, kastracji wolno żyjących kotów:

  • Warunkiem uzyskania skierowania na zabieg sterylizacji, kastracji wolno żyjących kotów jest złożenie do Urzędu Gminy Zabierzów wniosku o wydanie skierowania opiekunowi kotów wolno żyjących, w celu wykonania zabiegu sterylizacji, kastracji, uśpienia ślepego miotu. Wniosek zawiera: dane osobowe i adresowe opiekuna, miejsce bytowania kotów, liczbę kotów przeznaczonych do zabiegu danego rodzaju, potwierdzenie opieki wnioskodawcy nad kotami poprzez podpis na wniosku złożony przez sołtysa miejscowości na terenie której przebywają koty kierowane na zabieg.
  • Po rozpatrzeniu wniosku pracownik Urzędu powiadamia opiekuna kotów wolno żyjących o terminie odbioru skierowania na wskazane zabiegi.
  • Opiekun odbiera jeden egzemplarz skierowania, a po ustaleniu daty zabiegu oraz przybyciu z kotem do wskazanego lekarza weterynarii, przekazuje skierowanie lekarzowi.
  • Wyłapanie kota przeznaczonego do zabiegu i zawiezienie go do wyznaczonego lekarza weterynarii leży po stronie opiekuna. W przypadku sterylizacji możliwe jest w ramach zabiegu zostawienie kotki na 3-dniowy pobyt w gabinecie weterynarii.
  • Opiekun kotów zobowiązuje się do odbioru kota po zabiegu i do wypuszczenia go w miejscu poprzedniego bytowania.

 

Gabinet wykonujący zabiegi sterylizacji i kastracji kotek i kotów wolno żyjących w 2024 roku:

Gabinet Weterynaryjny prowadzony przez lek. wet. Marka Maciejowskiego, ul. Rodziny Poganów 19, 32-080 Zabierzów.

Karma dla kotów wolno żyjących

Zasady wydawania karmy dla kotów wolno żyjących:

  1. Warunkiem otrzymania karmy dla wolno żyjących kotów jest złożenie do Urzędu Gminy Zabierzów wniosku o wydanie karmy dla kotów wolno żyjących ich opiekunowi. Wniosek zawiera: dane osobowe i adresowe opiekuna, miejsce przebywania kotów oraz ich dokarmiania, liczbę dokarmianych kotów, potwierdzenie opieki wnioskodawcy nad kotami poprzez podpis na wniosku złożony przez sołtysa miejscowości na terenie której są dokarmiane koty.
  2. Po rozpatrzeniu wniosku pracownik powiadamia telefonicznie opiekuna kotów wolno żyjących o terminie odbioru karmy suchej i konserwowej (mokrej).
  3. Opiekun poświadcza odbiór karmy na pokwitowaniu, otrzymując jego kserokopię.
  4. Odbiór karmy z Urzędu Gminy następuje osobiście przez opiekuna lub poprzez upoważnioną przez niego osobę.
  5. Ilość karmy suchej i mokrej wydawana na określony okres czasu dla określonej liczby kotów, jest ustalona w Urzędzie Gminy.


Informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Zabierzów:

Rynek 1, 32-080 Zabierzów,

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami,

tel. 12 283 07 68

e-mail: zabierzow@zabierzow.org.pl

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.