Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz
Powróć do: Honorowi Obywatele

Józef Kruk

Józef KrukJÓZEF KRUK urodził się 27 lutego 1947 r. w Krakowie. Zmarł 7 listopada 2015 roku. Nauki pobierał w krakowskich szkołach, przez 48 lat pracował w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie. W 1990 r. wspólnie z żoną Krystyną założyli firmę Usługi Komunalne Kruk. Jest  współzałożycielem i wiceprezesem Jurajskiej Izby Gospodarczej.

Józef Kruk od ponad dwudziestu lat wspiera wiele imprez sportowych  i prawie wszystkie imprezy charytatywne na terenie gminy Zabierzów. Pomaga bezinteresownie  potrzebującym, poszkodowanym przez los. Wspomaga finansowo Koła Gospodyń Wiejskich, służy pomocą i radą strażakom OSP, klubom seniora, radom sołeckim  zabierzowskiej gminy i wszystkim, którzy zwrócą się do niego o pomoc. Swoim życiem, pracą i społecznym działaniem dla dobra wspólnego Józef Kruk wniósł trwałe zasługi dla gminy Zabierzów, także w dziedzinie promocji gminy i  poszczególnych sołectw.

Józef Kruk posiada wiele tytułów nadanych mu przez włodarzy gmin powiatu krakowskiego; W 2013 r. w plebiscycie organizowanym przez redakcję Dziennika Polskiego zajął  pierwsze miejsce w naszym powiecie uzyskując zaszczytny tytuł Najbardziej Wpływowego Człowieka Powiatu. Zaangażowanie Józefa Kruka w działalność społeczną i kulturalną wykracza poza granice gminy. Mimo, iż mieszka na terenie gminy Wielka Wieś jest trwale kojarzony z gminą Zabierzów. Wszędzie jest  serdecznie witany, a jego obecność jest zawsze  sympatycznie i z należytymi honorami traktowana przez wszystkich mieszkańców.

Działania Józefa Kruka były wielokrotnie doceniane przez władze gminy Zabierzów, chociażby poprzez  nadanie mu Oskara Gminnego w kategorii „Najlepszy z najlepszych” i  wielokrotne wyróżnianie podczas imprez gminnych. Wkład w liczne wydarzenia o charakterze charytatywnym, takie jak np. wyremontowanie Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala w Prokocimiu świadczą o tym, że w swoim postępowaniu nie zawęża się do granic administracyjnych gminy. Dla niego najważniejszy jest drugi  człowiek i jego szczęście.

Pliki do pobrania:

Uchwała w sprawie nadania tytułu
Format: doc, 23.5 kB
Akt nadania
Format: jpg, 802.89 kB
DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.