Sobota, 22 czerwca 2024
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz
Powróć do: Barwy gminy

Logo

Konstrukcja znaku opiera się na dwóch zachodzących na siebie płaszczyznach przybierających kształtem mocno naprężone łuki. Te dynamiczne kształty odnoszą się do dwóch najważniejszych aspektów Gminy. Są nimi prężny rozwój, a także nieskażona przyroda.


Dynamiczny charakter znaku o smukłych kształtach uwypukla nowoczesny charakter Gminy oraz niesie pozytywny przekaz, że jest to gmina energiczna, podążająca w przyszłość, otwarta na inwestorów. Nachodzenie na siebie płaszczyzn łuków jak i ich kolorystyka mają odzwierciedlać harmonijnie współistnienie świata przyrody z prężnie rozwijającym się biznesem.

Logo Gminy Zabierzów
Miękki charakter znaku sprawia, że mimo dynamiki wydaje się przyjazny, wywołujący miłe uczucie relaksu i odpoczynku. Odpowiednio dobrana jasna, świeża kolorystyka znaku budzi sympatię oglądającego. Znak jest lekki i przestrzenny, przywołuje odczucie świeżości natury, którą można się cieszyć na terenie Gminy.
W centralnej części znaku znajduje się nieco ukryty, wyłaniający się z łuków obrys sylwetki ptaka, który subtelnie dopełnia całość znaku. Jego znaczenie jest wielopłaszczyznowe. Symbolizować może „lot ku nowym przedsięwzięciom” jako wielki atut Gminy. Ptak jest także symbolem wolności i swobody. Odnosi się w swoim znaczeniu do wysokiej jakości życia mieszkańców, do otaczającej ich przyrody a także wzrastającego dobrobytu.
Godny podkreślenie jest także związek Gminy Zabierzów z Międzynarodowym Portem Lotniczym, miejscem gdzie codziennie setki pasażerów stawia pierwsze kroki w Polsce. Lot ptaka wydaje się być najprostszym i najtrafniejszym zarazem symbolem tego miejsca.
Znak Gminy Zabierzów ma wielu potencjalnych odbiorców. Jego rolą jest także reprezentowanie mieszkańców Gminy. Splecione łuki w opiekuńczym geście zapewniają o bezpieczeństwie tego miejsca. Tutaj każdy może znaleźć swoje miejsce, tu warto żyć, zakładać rodzinę i bezpiecznie inwestować w przyszłość.
Znak został opracowany w ramach współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. Został zaprojektowany przez Panią Joannę Tyborowską.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.