Czwartek, 23 maja 2024
Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Rynek i ratusz w Zabierzowie

W dniu 22 kwietnia 2015 roku odbyło się uroczystego otwarcia ratusza i Rynku w Zabierzowie.
To właśnie powstanie nowej siedziby Urzędu Gminy, Rady Gminy oraz Urzędu Stanu Cywilnego pozwoliło mieszkańcom na załatwianie ważnych dla nich spraw w wygodnym, estetycznym i nowoczesnym miejscu.

Wiele lat mieszkańcy gminy Zabierzów oczekiwali na miejsce, w którym będą mogli wspólnie spędzać wolny czas, świętować, pielęgnować tradycje i integrować się. Tym miejscem stał się zabierzowski Rynek. Mieszkańcy i turyści zyskali nową  przestrzeń do spacerów i wypoczynku.

To miejsce żyje. Mieszkańcy chcą tu przebywać. Dlatego też, bezpośrednio przy płycie Rynku powstał plac zabaw dla dzieci a zimą funkcjonuje cieszące się dużym zainteresowanie lodowisko.

Na przestrzeni ostatnich lat na zabierzowskim Rynku odbyło się szereg wydarzeń o charakterze  kulturalnym, społecznym i patriotycznym.

Polecamy filmy na kanale YouTube Gmina Zabierzów pt. „Uroczyste otwarcie ratusza i Rynku w Zabierzowie”,  „Historia powstania ratusza i Rynku w Zabierzowie”  i wiele innych relacjonujących wydarzenia na Rynku.

Film pt. „Uroczyste otwarcie i poświęcenie ratusza i Rynku w Zabierzowie”

 

Film  pt. „Historia powstania Ratusza i Rynku  w Zabierzowie”

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.