Niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy Zabierzów informuje, że zgodnie z art. 83f ust.1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (teksty jednolity Dz. U. z 2020 r. poz. 55 ze zm.) drzewa i krzewy które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, podlegają zgłoszeniu zamiaru usunięcia drzew i krzewów przez właściciela nieruchomości do właściwego organu, jeżeli obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza:

  • 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego;
  • 65 cm   - w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;
  • 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Formularz zgłoszenia dostępny jest w zakładce „Uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów” . Do zgłoszenia wymagany jest również załącznik w postaci mapy lub rysunku określający usytuowanie drzew lub krzewów na nieruchomości.

Informacja Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego dotycząca zakazu likwidowania i niszczenia zadrzewień śródpolnych, przydrożnych i nadwodnych na terenie parków krajobrazowych i obszarów ochronionego krajobrazu - pobierz

Aby uzyskać zezwolenie na wycinkę drzew bądź krzewów należy złożyć na Dziennik Podawczy w Urzędzie Gminy Zabierzów ul. Rynek 1 wniosek wraz z wymaganymi załącznikami.

Szczegółowych informacji udziela:

Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami
Pon. 8:00-17:00, wt.-czw. 8:00-16:00, pt. 8:00-15:00
tel. 12 283-07-57
pok. 2.19

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.