IV Turniej o Puchar Wójta Gminy Zabierzów w ramach Współzawodnictwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci
W dniu 19 czerwca 2026 roku w hali OSR w Zabierzowie odbył się IV Turniej o Puchar Wójta Gminy Zabierzów w siatkówce. Do udziału w zawodach zgłosiło się osiem szkół, jednak ostatecznie do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów reprezentujących Szkoły Podstawowe z Radwanowic, Nielepic, Zabierzowa, Brzezia oraz Balic.
Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania odbywały się do dwóch wygranych setów. Rywalizacja stała na bardzo wyrównanym poziomie, a o końcowej klasyfikacji zadecydowały dopiero ostatnie mecze turnieju. Zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, sportową postawą oraz wolą walki.
Po emocjonujących rozgrywkach końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:
- Szkoła Podstawowa w Zabierzowie
- Szkoła Podstawowa w Brzeziu
- Szkoła Podstawowa w Nielepicach
Tym samym Szkoła Podstawowa w Zabierzowie skutecznie obroniła tytuł zdobyty w poprzedniej edycji turnieju.
Zawody miały formułę turnieju mikstów, w których wspólnie rywalizowali młodsi i starsi uczniowie oraz nauczyciele. Taka formuła sprzyjała integracji społeczności szkolnych, budowaniu relacji oraz promowaniu aktywnego stylu życia. Turniej przebiegł w sportowej atmosferze i był doskonałym zwieńczeniem całorocznej rywalizacji w ramach Współzawodnictwa Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Igrzysk Dzieci.

Gmina
Dla Mieszkańca
Inwestycje i rozwój Gminy
