Sobota, 22 czerwca 2024
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Szkolna wymiana Camas, USA – Zabierzów, Polska

Trwające już od kilkunastu lat  partnerstwo Gminy Zabierzów z miasteczkiem Camas w USA zaowocowało pomysłem organizowania wymian uczniowskich pomiędzy szkołami w obu gminach. Camas to niewielkie miasto położone na granicy stanów Washington i Oregon, w północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych.

Pragniemy poinformować Państwa o wznowieniu programu wymiany uczniowskiej (przerwa spowodowana pandemią), którego  realizatorami są szkoły z terenu Gminy Zabierzów i Camas. Celem takiej wymiany jest zapoznanie młodzieży z kulturą Stanów Zjednoczonych, doskonalenie sprawności posługiwania się językiem  angielskim, a także nawiązanie przyjaźni z rówieśnikami z innego kontynentu. Wymiana polega na przyjęciu i goszczeniu grupy z USA w rodzinach naszych uczniów. Grupa chętnych uczniów i rodziców z naszej gminy będzie miała możliwość wyjazdu do Camas, USA w następnym roku szkolnym. 

Termin pobytu grupy ze Stanów Zjednoczonych w Polsce16-25 czerwca 2024

Termin wyjazdu uczniów z naszej gminy do USA: czerwiec 2025

Polskie rodziny proszone są o zapewnienie utrzymania (jedzenie i zakwaterowanie) na czas 4/5 dni lub całego pobytu gościom z USA. Rodziny goszczące przejmują opiekę nad uczniami w godzinach popołudniowych i w weekend. W dni powszednie w godzinach 8:00- 15:00/16:00 zajęcia i wycieczki organizowane są przez szkoły i Fundację Edukacji FunEdu.

W trakcie przyjmowania uczniów w swoich domach ponoszą Państwo koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem, ewentualnie zakupem drobnego upominku.

Koszty wyjazdu córki/syna w ramach wymiany: zakup biletu na samolot do Seattle lub Portland, ewentualnie jeden nocleg w Seattle oraz zwiedzanie miasta, zakup drobnych prezentów dla rodzin, kieszonkowe dla dziecka.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w wymianie prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia w formularzu google: zgłoszenie.

Szczegółowe informacje można uzyskać kierując pytania drogą mailową na adres  fundacja@funedu.pl lub pod numerem telefonu 603305411.

 SZKOLNA WYMIANA Camas, USA – Zabierzów, Polska

powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.