Czwartek, 25 lipca 2024
Imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Budowa placu zabaw w Kleszczowie

Tablica informacyjna projektu

Wnioskodawca: Gmina Zabierzów

Całkowita wartość projektu: 356 157,39 PLN

Kwota dofinansowania: 95 378,00 PLN

Źródło dofinansowania : Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Termin realizacji projektu : 2022-2023

Opis projektu:

Operacja  polegała na wybudowaniu przez wnioskodawcę - Gminę Zabierzów jednego ogólnodostępnego niekomercyjnego obiektu infrastruktury rekreacyjnej. 

Obiektem będzie zarządzał Beneficjent – Gmina Zabierzów. Beneficjent zobowiązuje się do utrzymania wskaźników realizacji projektu w okresie związania z celem operacji.

W założonym rezultacie na dz. nr 24/1 w Kleszczowie powstał plac zabaw wyposażony w zabawki edukacyjne i sprawnościowe oraz nawierzchnię bezpieczną o powierzchni 481,60 m2, jako miejsce infrastruktury rekreacyjnej. Należy podkreślić, iż projekt został realizowany na terenie działki już zagospodarowanej na cele rekreacyjno-społeczne, jako uzupełnienie już istniejącej infrastruktury. Na działce znajdował się już budynek w którym m.in. spotykają się seniorzy jak również dzieci i młodzież – istniejący budynek to filia Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów .

Powstała infrastruktura na terenie już istniejącego kompleksu umożliwi aktywny i wypoczynek na świeżym powietrzu i  aktywność  fizyczną w czasie wolnym od pracy, która ma służyć zdrowiu i dobremu samopoczuciu mieszkańców zamieszkujących obszar LGD, jak również turystów. Obiekt pozwoli wzbogacić możliwość uprawiania różnorodnej formy aktywności podejmowanej poza obowiązkami codziennego życia dla odpoczynku, rozrywki i rozwoju własnych zainteresowań. Rozbudowana strefa pozwoli wzbogacić ofertę i możliwości spędzania czasu wolnego i rekreacji, jak również umożliwi organizowanie przez Beneficjenta i NGO z terenu LGD rożnego rodzaju, spotkań tematycznych  wśród mieszkańców objętych obszarem LGD Blisko Krakowa.

W założonym rezultacie na dz. nr 24/1 w Kleszczowie powstał plac zabaw z nawierzchnią bezpieczną  o pow.481,60 m2. wyposażony w : urządzenie sprawnościowe (równoważnię łamaną) -1 kpl., zestaw zabawowy z dwoma wieżami i mostkiem - 1 kpl., zjazd linowy -1 kpl., piramidę linową  - 1 kpl., bujak na sprężynie - 2 kpl.., karuzelę platformową - 1 kpl., huśtawkę podwójną - 1 kpl. (siedzisko bocianie gniazdo i siedzisko płaskie), huśtawkę wagową podwójną - 1 kpl., piaskownicę 200x200 U10- 1 kpl., ławki parkowe  – 4 szt. , kosze uliczne na śmieci 4 szt.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.