Niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Program "Moja Deszczówka"

Aktualizacja 19-02-2024

W budżecie Gminy Zabierzów na rok 2024 zostały zabezpieczone środki na dalszą realizację programu.

Wnioski do programu można składać, pisemnie za pośrednictwem poczty tradycyjnej, bezpośrednio w Urzędzie Gminy Zabierzów (Rynek 1, 32-080 Zabierzów) lub elektronicznie za pośrednictwem skrzynki ePUAP.

Zgodnie z regulaminem programu, o kolejności rozpatrzenia wniosków decyduje data wpływu do Urzędu Gminy Zabierzów. Umowy na udzielenie dotacji będą zawierane wedle kolejności wpływu wniosków do wyczerpania środków finansowych.

W 2024 roku planuje się rozpoczęcie zawierania umów od początku wiosny.Aktualizacja 12-05-2023

Informujemy, że dotychczas złożone wnioski do Programu "Moja Deszczówka" wyczerpują środki przeznaczone na ten cel w 2023 roku. Wnioski niezrealizowane z powodu braku środków finansowych tworzą tzw. listę rezerwową. Wnioski niezrealizowane w danym roku budżetowym, zgodnie z regulaminem programu, będą realizowane w pierwszej kolejności w roku następnym, pod warunkiem zabezpieczenia środków na ten cel w budżecie gminy oraz po potwierdzeniu ich aktualności przez Wnioskodawcę.

Należy pamiętać, że do czasu zawarcia umowy dotacyjnej z Wójtem Gminy Zabierzów, wnioskujący powinien wstrzymać się od zakupu i montażu zbiornika, na który stara się uzyskać dotację.Program "Moja Deszczówka" – dotacja do 450 zł na zakup zbiornika na wody opadowe i roztopowe!

Dofinansowanie można uzyskać na zakup lub zakup wraz montażem nowego naziemnego zbiornika na wody opadowe i roztopowe o pojemności nie mniejszej niż 250 litrów.

Dofinansowanie wynosi 90% kosztów zakupu lub zakupu wraz montażem zbiornika naziemnego, lecz nie więcej niż 450 zł.

Zasady Programu określa REGULAMIN (poniżej w załącznikach).

Wnioski o udzielenie dotacji należy składać, pisemnie za pośrednictwem poczty tradycyjnej, bezpośrednio w Urzędzie Gminy Zabierzów (Rynek 1, 32-080 Zabierzów) lub elektronicznie za pośrednictwem skrzynki ePUAP.

Wnioski będą rozpatrywane według daty wpływu do Urzędu Gminy Zabierzów, a umowy na udzielenie dotacji będą zawierane wedle kolejności wpływu do wyczerpania środków finansowych zaplanowanych w budżecie na ten cel w danym roku budżetowym. Wnioski niezrealizowane w danym roku z powodu braku środków finansowych, będą realizowane w pierwszej kolejności w roku następnym, pod warunkiem zabezpieczenia środków na ten cel w budżecie gminy oraz po potwierdzeniu ich aktualności przez Wnioskodawcę.

Pliki do pobrania:

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.