Niedziela, 10 grudnia 2023
Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
deszcz
4°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz
Powróć do: Ochrona powietrza

Projekt EKO-TEAM

Gmina Zabierzów wraz z gminami należącymi do Stowarzyszenia Metropolia Krakowska przystąpiła do partnerskiego projektu EKO-TEAM, współfinansowanego ze środków instrumentu finansowego ELENA, w ramach Programu Horyzont 2020 ze środków Unii Europejskiej.

Celem projektu jest stworzenie sieci 44 ekodoradców w gminach „krakowskiego obwarzanka”, których praca skupi się wokół doradztwa na rzecz wdrażania działań o wartości ok. 48 mln euro. W gminie Zabierzów projekt EKO-TEAM jest realizowany przez 3 ekodoradców:

  • Mikołaj Piwowoński, p. 2.18, tel. 283 07 64
  • Barbara Raczyńska, p. 2.16, tel. 283 07 61
  • Maciej Biernacki, p.2.15, tel. 283 07 56

Projekt pn. „EKO-TEAM” realizowany jest od 01.04.2020 r. do 31.03.2023 r.

Cel projektu EKO-TEAM wpisuje się w długofalową politykę, której realizacji podjęły się gminy członkowskie Stowarzyszenia, uznając w Uchwale nr 14/IV/2017 Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków z dnia 29 sierpnia 2017 r., poprawę jakości powietrza, jako dziedzinę współpracy metropolitalnej, deklarując tym samym prowadzenie skoordynowanych działań w tym zakresie. Realizacja projektu EKO-TEAM powinna przyczynić się ponadto, do efektywnego wdrażania zapisów Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego.

Aktualne działania prowadzone w ramach projektu EKO-TEAM znajdują się w dziale AKTUALNOŚCI.


Wyłączną odpowiedzialność za treść niniejszej strony internetowej ponoszą jej autorzy. Niekoniecznie zawiera ona opinię Unii Europejskiej. Ani Europejski Bank Inwestycyjny, ani Komisja Europejska nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie zawartych w niej informacji.

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.